Ciche godziny
W każdy pierwszy wtorek miesiąca w godzinach 13.00-18.00 na Wystawach obowiązują ciche godziny. W tym czasie wyłączamy głośne eksponaty i Teatr Wysokich Napięć. Urządzenia emitujące ostre światło i światło stroboskopowe oddzielamy od innych i oznaczamy.
Ciche godziny to najlepszy czas na zwiedzanie Kopernika przez osoby w spektrum autyzmu oraz chorujące na epilepsję.
Zasady wejścia
Bilet wstępu na Wystawy uprawnia do jednokrotnego wejścia, co oznacza, że nie można swobodnie wchodzić i wychodzić. Żeby wejść na Wystawy i wyjść z nich, przyłóż bilet do bramki.
Wyjątek stanowią posiadacze kart Klubu Kopernika oraz biletów łączących wizytę na Wystawach i Planetarium (bilety indywidualne i grupowe) - takie bilety uprawniają do dwukrotnego wstępu na teren Wystaw.
Do budynku zapraszamy bez zwierząt, wyjątek stanowią wyłącznie psy przewodnicy i psy asystujące.
Ile czasu trwa zwiedzanie Wystaw?
Na terenie Wystaw znajduje się kilkaset eksponatów. Żeby je wszystkie na spokojnie obejrzeć, potrzebujesz około 4 godzin, ale w 2–3 godziny też jest to możliwe. Wystawa Bzzz! dostępna jest wyłącznie dla dzieci do 5. roku życia i ich opiekunów. Wizyta w niej może trwać maksimum 50 min.
W ramach biletu na Wystawy możesz zobaczyć spektakl w Teatrze Robotycznym lub pokaz w Teatrze Wysokich Napięć, a w weekend wziąć udział w zajęciach w laboratorium – Minilabach (dla osób powyżej 9. roku życia).
Dodatkowo, posiadając osobny bilet, możesz wybrać się na seans do Planetarium – pokazy trwają 45-50 minut.
Wejście do Planetarium
Do budynku Planetarium prowadzi osobne wejście od strony Wisły. Wchodząc do sali projekcyjnej, pokaż bilet prezenterowi.
Po rozpoczęciu seansu nie ma możliwości wejścia do sali projekcyjnej. Najlepiej być 10 minut wcześniej. W przypadku spóźnienia nie wymieniamy biletów ani nie przyjmujemy zwrotów. Jeśli będziesz wcześniej, to w Planetarium można obejrzeć ogólnodostępną wystawę Patrz: Ziemia.
Jak wygląda sala w Planetarium?
Czy w Koperniku są przewodnicy?
Nie ma, ale w każdej chwili możesz poprosić o pomoc animatorów (noszą czerwone koszulki), którzy chętnie objaśnią działanie eksponatów i opowiedzą o zjawiskach naukowych, jakie te eksponaty prezentują.
Dowiedz się więcej o tym, jak zwiedzać Kopernika.