Organizacja wizyty
Wizyta wystawy lub mobilnego planetarium trwa 2 dni. Przyjazd i realizację finansuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Placówka goszcząca zapewnia:
- salę, w której zmieści się wystawa/namiot planetarium
- nocleg i wyżywienie dla 3 edukatorów.
REGULAMIN WYDARZEŃ Z UDZIAŁEM WYSTAW WYJAZDOWYCH I MOBILNEGO PLANETARIUM (pdf)
Zgłoszenia
Nabór szkół zainteresowanych wyjazdami mobilnych wystaw i planetarium na przyszły rok rozpoczniemy w styczniu 2025 roku.
Wyjazdy mobilnych wystaw i planetarium skierowane są do miejscowości o utrudnionym dostępie do podmiotów realizujących działania popularyzujące naukę, mniejszych niż 130 tys. mieszkańców.
Po wizycie – eksperymentowanie w domu i w szkole
Jeśli po naszej wizycie pozostał niedosyt i chęć do eksperymentowania, zapraszamy do skorzystania z poniższych publikacji. Znaleźć w nich można pomysły na proste eksperymenty (Poradniki młodego naukowca - podzielone na tematy związane z Naukobusem, Planetobusem i O matmo!) oraz scenariusze zajęć - do wykorzystania w całości lub w części (na lekcji matematyki, geografii, plastyki lub nawet podczas godziny wychowawczej, w ramach koła zainteresowań albo zajęć w świetlicy).
Wspólny Program Ministra Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki na podstawie umowy z dnia 23 października 2023 r. Nr MEiN/2023/DPI/3079. W roku 2024 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.