Występ obu chórów będzie niezapomnianym przeżyciem i dla miłośników muzyki chóralnej, i dla fanów astronomii. Śpiewowi polskich i duńskich artystów towarzyszyć będą kosmiczne wizualizacje na kopule.
Chór Kameralny Tourdion z Kopenhagi – zespół z ponad 50-letnim dorobkiem i bogatym repertuarem, w którym dominują utwory klasyczne od renesansu aż po współczesność. Chór wykonuje głównie utwory a cappella, ale na koncie ma również współwykonania dużych dzieł oratoryjnych, takich jak Das Deutsche Requiem J. Brahmsa czy Wielka msza h-moll J. S. Bacha. Uczestniczył w prestiżowych wydarzeniach muzycznych, ostatnio m.in. w Międzynarodowej Konferencji Experimentarium (2020) oraz w Nocy Kultury Musikhuset (2022). Zespołem kieruje dyrygent z 40-letnim doświadczeniem – Per Rathje.
Per Rathje – dyrygent, kompozytor, absolwent muzykologii w Instytucie Muzykologii w Kopenhadze oraz dyrygentury chórów i orkiestr w Konserwatorium Muzycznym w Kopenhadze.
Chór Uniwersytetu SWPS – 40-osobowy zespół otwarty, składający się zarówno z profesjonalistów, jak i amatorów. Istnieje od 2001 r. Początkowo uświetniał oprawę uroczystości uczelni, jednak z czasem jego członkowie zaczęli podejmować i realizować nowe formy wypowiedzi artystycznej oraz docierać do większego grona słuchaczy. Zespół ma na koncie udział w licznych projektach chóralnych (Video Games Live, wykonanie VIII Symfonii G. Mahlera czy Carmina Burana C. Orffa), a także wiele nagród zdobytych w krajowych i zagranicznych konkursach (m.in. III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Ochrydzie w Macedonii, 2010). W ostatnich latach promuje polską kulturę, koncertując poza granicami kraju (np. Szwecja, 2017; Hiszpania, 2019). Chór występował z takimi osobowościami muzycznymi jak Łukasz Borowicz, Gabriel Chmura czy Michał Klauza. Wraz z trio Bastarda, nagrał krążek „Kołowrót”, uznany przez dziennikarzy magazynu JazzPRESS i RadioJAZZ.FM za najlepszą płytę jazzową 2021 roku, a w konkursie Folkowy Fonogram Roku 2021 – za drugą najlepszą płytę folkową roku. Dyrygentką chóru jest Ewa Mackiewicz-Pilich.
Ewa Mackiewicz-Pilich – dyrygentka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina na kierunku teoria muzyki oraz prowadzenie zespołów muzycznych, a także Podyplomowych Studiów w zakresie dyrygentury chóralnej w UMFC w Warszawie. Współpracowała z wieloma warszawskimi zespołami chóralnymi, m.in. Zespołem Wokalnym „Subtilior Ensemble”, Chórem Uniwersytetu Warszawskiego, Chórem Archikatedry Warszawskiej pw. św. Jana, Chórem Polonia, Chórem Katedry Prawosławnej pw. św. Marii Magdaleny. Pracuje także jako instruktorka emisji głosu: początkowo z Państwowym Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze” (2009–2010), później z Zespołem Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej (od 2010).