3 września, 19.00 – 24.00
Audytorium Centrum Nauki Kopernik
wstęp wolny
więcej
Samonaprawiający się beton (Bioconcrete, Henk Jonkers), oddychający metal (Tracheolis, Doris Sung) czy ubranie, które posłużyć może za przenośny dom (Sleepingbagdress Prototype, Ana Rewakowicz) to tylko niektóre przykłady projektów zainspirowanych ideą antropocenu.
więcej
Dwie drużyny, sześciu mówców i jedna teza, do której jedni będą cię przekonywać, a inni będą próbowali ją obalić.
więcej
Spotkania wokół wystawy „Projektanci antropocenu” to okazja do głębszego poznania idei stojących za prezentowanymi pracami oraz dyskusji z ich twórcami. Panele poświęcone będą czterem sferom życia, które w perspektywie zrównoważonego rozwoju, nabierają zupełnie nowych znaczeń.
więcej
W obliczu postępującej specjalizacji coraz bardziej potrzebujemy okazji do spojrzenia na rzeczywistość z innej perspektywy. Warsztaty kreatywne będą okazją do przełamania przyzwyczajeń, poćwiczenia współpracy w zespole i porzucenia utartych ścieżek myślenia.
więcej
Tegoroczny piknik festiwalu Przemiany odbędzie się pod hasłem: lokalnie i bioróżnorodnie. W programie warsztaty, wykłady oraz mikrotarg, podczas którego będzie można spróbować jedzenia przygotowanego przez rozmaite inicjatywy kulinarne z Mazowsza oraz kupić owoce i warzywa uprawiane przez okolicznych rolników.
więcej
Przegląd filmowy przygotowany przez Against Gravity pozwoli nam spojrzeć na ludzkość z nowej perspektywy: jak na gatunek, który niepodzielnie panuje na Ziemi, ale swoją aktywnością zagraża sobie i całej planecie. Czy potrafimy i zdążymy się samoograniczyć?
więcej
Klub Komediowy we współpracy z Centrum Nauki Kopernik zaprasza na jedyną w swoim rodzaju spektaklo-konferencję naukowo-artystyczną.
więcej
Przemiany LIVE! to koncert prezentujący najciekawsze zjawiska we współczesnej muzyce elektronicznej. Impreza łączy różne estetyki i nurty, badając tendencje ewentualnego rozwoju poszukującej muzyki elektronicznej.
więcej