koncert Cosmic Live Electronic

Andrzej Karałow i Jerzy Przeździecki

Elektroakustyczny duet tworzący dźwięki osadzone między ambientem, muzyką eksperymentalną i współczesną improwizacją. Karałow/Przeździecki łączą dźwięki fortepianu akustycznego z syntezatorami modularnymi i Buchla Music Easel. 

Karałow i Przeździecki w swoim dorobku mają dwa albumy: bardzo dobrze przyjęty debiutancki „Wir” (2018, Requiem Records) oraz rejestrację koncertu z Ambient Festival w Gorlicach „Pedestal’s Complement” w formie płyty winylowej (2020, Bocian Records). Latem 2022 duet wydaje swój trzeci album „Ideal Limit” (Bocian Records), który jest rejestracją koncertu podczas Viral Art w Lublinie.

Więcej szczegółów o zespole na www.andrzejkaralow.pl


Koncert z efektami laserowymi.

Bilet ulgowy/normalny: 42 zł
Koncert odbędzie się 20 października o godz. 19:00 w Planetarium.

Czarno-białe zdjęcie artysty na scenie przy fortepianie
Czarno-białe zdjęcie artysty na scenie

Andrzej Karałow
Kompozytor, pianista, improwizator, pedagog. Doktor sztuk muzycznych. Od roku 2016 wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Kompozycjii Teorii Muzyki (od 2020 roku jako adiunkt). Jest absolwentem tej uczelni w klasach kompozycji prof. Stanisława Moryto oraz fortepianu prof. Bronisławy Kawalla. Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. w Paryżu, Atenach, Warszawie. Jest również laureatem międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów kompozytorskich, między innymi w Katowicach, Warszawie, Poznaniu, Miskolcu (Węgry). Mimo że muzyka poważna jest jego głównym obszarem działalności artystycznej, jest otwarty na eksperymenty w zakresie muzyki elektronicznej i alternatywnej, co wpływa na kształtowanie jego stylu. Andrzej Karałow łączy inspiracje pochodzące z różnorodnych dyscyplin artystycznych w jego własny, unikalny język muzycznych.

Jerzy (Jurek) Przeździecki
Producent elektroniki. Muzyka nie ma dla niego granic. Występował na Warszawskiej Jesieni i na największych festiwalach muzyki elektronicznej. Balansując na styku gatunków, od lat szlifuje swój oryginalny, muzyczny język. Trzyma się z dala od utartych formuł i zaskakuje swoim brzmieniem. Najważniejsza jest dla niego improwizacja, z której wyłania się esencja muzycznej struktury. Eksperymentuje i nie stroni od pracy z innymi artystami. Grał wspólnie z Krzysztofem Knittlem, Jerzym Mazzollem czy Andrzejem Karałowem, z którym ostatnio nagrał album „Wir”. Jeden z jego utworów został wykorzystany przez zespół Depeche Mode. Jest drugim polskim artystą, który wydał płytę w legendarnej wytwórni Cocoon Records prowadzonej przez Svena Vatha.