Ми використовуємо файли coocies на нашому сайті, бо хочемо, щоб ти почувався чудово і повертався до нас! Докладніше про нашу політику використання файлів coocies.

Наш сайт використовує файли coocies. Використовуючи його, ви погоджуєтеся на використання файлів coocies відповідно до поточних налаштувань браузера. Докладніше про нашу політику використання файлів coocies.

Більше

Przyszłość jest dziś. Misja: Ziemia

17.11.2022
17.11.2022

Kosmiczna misja Artemis wyruszyła w kierunku Księżyca, a przed nami Misja: Ziemia. Otwieramy drugą część wystawy „Przyszłość jest dziś”. Przed nami kolejne tematy i pytania związane z naszą planetą jako miejscem do życia.

Nie będzie łatwo. Aby planować przyszłość, musimy stawić czoła teraźniejszości. Po pierwsze, jest nas coraz więcej. 15 listopada liczba ludzi na świecie przekroczyła 8 miliardów, a w w 2058 roku przekroczy 10 miliardów. Czy będą oni nadal żyć na zielonej planecie i korzystać z jej ograniczonych zasobów? Po drugie, w niespotykanie gwałtowny sposób zmieniamy klimat. Tempo wzrostu ilości CO₂ w atmosferze jest największe w historii. Teraz nie chodzi już tylko o wyeliminowanie emisji gazów cieplarnianych. Trzeba zrobić to w rekordowo krótkim czasie! Po trzecie, nasza dominacja na Ziemi doprowadziła do zniszczenia wielu naturalnych siedlisk życia. Bioróżnorodność to misterna, konstruowana przez setki milionów lat układanka, której jesteśmy częścią. Dbałość o dobry stan ekosystemów jest także troską o los człowieka.

„Misja: Ziemia” to wizja przyszłości, która nadejdzie, jeśli niczego nie zmienimy. Musimy pamiętać, że wszystko zależy od naszych działań i wyborów. Warto poznać fakty, przewidywania naukowców i sprawdzić, jak pomóc planecie. A potem – przystąpić do działania. Inspirację znajdziecie na wystawie „Przyszłość jest dziś. Misja: Ziemia”.

Więcej o wystawie

Więcej o programie edukacyjnym


Wystawa powstaje w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, realizowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik.

Ньюслетер

Підпишись на розсилку Центру Науки Коперник і дізнавайся більше.